Čarorok: 1108 / Cyklus Vzkříšení / 63. den cyklu

Magické divy

Prapodivnotvůrie je plná čarodivností, které v sobě ukrývají magickou sílu. Některé jsou natolik výjimečné, že po nich každý touží. Těmto čarodivnostem se říká Magické divy. Může se jednat o jakoukoli věc, která v sobě ukrývá neuvěřitelnou sílu a moc. Všechny tyto divy pochází z hlubin Hory kouzel a byly vytvořeny mocnými tvory v pradávných časech. Každý z těchto divů byl vytvořen za jasným účelem. Právo využívat plně magickou sílu těchto divů mají jen vybrané bytosti. Jen v jejich rukou lze využít jejich pravou sílu. To ale neznamená, že v rukou jiných tvorů, nedokážou způsobit velké nepříjemnosti.

Kolik se v Prapodivnotvůrii nachází divů, nelze říci. Většina z nich stále čeká na své objevení, některé jsou navěky ztraceny. Jisté je ale to, že pokud se divy dostanou do rukou zla, mohou napáchat velké škody.

x

Baltazarovy hodiny

Majetník: Brundibál

V dávných časech Starého věku žil mág, který experimentoval s časovými kouzly. Sestrojil několik chronometrů (hodin), s jejichž pomocí cestoval do minulosti i budoucnosti. Bohužel to vedlo k tomu, že magie díky jeho cestování časem byla téměř zničena. Proto byla většina chronometrů ukryta a časová kouzla zakázána. V nedávné minulosti se dokonce člověčina setkala s jeho hodinami, s nimiž šlo ale cestovat jen několik stovek let zpátky a nešlo cestovat do budoucnosti.
Nicméně se onomu mágovi jménem Baltazar podařilo sestrojit zcela jedinečný magický stroj času BALTAZAROVY HODINY. Když Baltazar někdy před osmi sty lety zmizel kdesi v budoucnosti, ukryl Brundibál a Temnonoš BALTAZAROVY HODINY na neznámem místě. Ještě před tím je ale upravili tak, aby šly použít pouze za použití Časotvorné hůlky a krystalu ukrytého v Berle všemocné.

Videa