Čarorok: 1000 / Cyklus Zrození / 54. den cyklu

Magické divy

Prapodivnotvůrie je plná čarodivností, které v sobě ukrývají magickou sílu. Některé jsou natolik výjimečné, že po nich každý touží. Těmto čarodivnostem se říká Magické divy. Může se jednat o jakoukoli věc, která v sobě ukrývá neuvěřitelnou sílu a moc. Všechny tyto divy pochází z hlubin Hory kouzel a byly vytvořeny mocnými tvory v pradávných časech. Každý z těchto divů byl vytvořen za jasným účelem. Právo využívat plně magickou sílu těchto divů mají jen vybrané bytosti. Jen v jejich rukou lze využít jejich pravou sílu. To ale neznamená, že v rukou jiných tvorů, nedokážou způsobit velké nepříjemnosti.

Kolik se v Prapodivnotvůrii nachází divů, nelze říci. Většina z nich stále čeká na své objevení, některé jsou navěky ztraceny. Jisté je ale to, že pokud se divy dostanou do rukou zla, mohou napáchat velké škody.

x

Divotvorný klobouk

Majetník: Brundibál

Klobouk s velice prapodivnou schopností. Když si ho nějaká pohádková bytost nasadí na hlavu, dokáže odolat jakémukoliv kouzlu, které působí na její mysl. Problém je ale v tom, že v té chvíli nemůže daná bytost čarovat. Dostává se proto do velkého nebezpečí a potřebuje ochranu. Jediná bytost, která dokáže provádět kouzla i ve chvíli, kdy má klobouk na hlavě, je Brundibál.

Videa