Čarorok: 1002 / Astrální cyklus / 36. den cyklu

Magické divy

Prapodivnotvůrie je plná čarodivností, které v sobě ukrývají magickou sílu. Některé jsou natolik výjimečné, že po nich každý touží. Těmto čarodivnostem se říká Magické divy. Může se jednat o jakoukoli věc, která v sobě ukrývá neuvěřitelnou sílu a moc. Všechny tyto divy pochází z hlubin Hory kouzel a byly vytvořeny mocnými tvory v pradávných časech. Každý z těchto divů byl vytvořen za jasným účelem. Právo využívat plně magickou sílu těchto divů mají jen vybrané bytosti. Jen v jejich rukou lze využít jejich pravou sílu. To ale neznamená, že v rukou jiných tvorů, nedokážou způsobit velké nepříjemnosti.

Kolik se v Prapodivnotvůrii nachází divů, nelze říci. Většina z nich stále čeká na své objevení, některé jsou navěky ztraceny. Jisté je ale to, že pokud se divy dostanou do rukou zla, mohou napáchat velké škody.

x

Kniha kouzel Bílé magie

Majetník: Brundibál

Kniha, ve které najdete všechna kouzla Bílé magie. Během Magického dne Nejvyšší rada čarodějů vždy rozhodne o tom, která kouzla jsou dobrá a která budou do knihy zanesena. Schválená kouzla jsou pak povolena pro všechny tvory, kteří je zvládnou. Nikdy se nesnažte Knihy kouzel Bílé magie zmocnit. Je chráněna mocnými obrannými kouzly, která by Vás mohla uvrhnout v temnotu. Povoleno otvírat knihu mají pouze členové Nejvyšší rady čarodějů. Strážcem a majetníkem knihy je Brundibál.

Pokud má být z knihy kouzlo odstraněno a prohlášeno za zakázané, musí k tomu dojít za Černého úplňku. Takové kouzlo se pak objeví v Knize čar Černé magie.

Videa