Čarorok: 1001 / Cyklus Temnoty / 38. den cyklu

Kouzla a zaklínadla

Existuje spousta kouzel a zaklínadel, ale jen málokdo se v nich vyzná. Všechny existující kouzla a zaklínadla jsou zanesena ve dvou knihách, ve kterých ale Člověčina nemůže číst. V Knize kouzel Bílé magie a v Knize čárů Černé magie. Více o těchto knihách naleznete v sekci Magické divy. To, jak které kouzlo na kterou bytost působí, je zcela individuální. Vše záleží hlavně na velikosti Magické síly dané bytosti, která určuje sílu magie kolem ní. Čím větší síla, tím menší účinek kouzel a zaklínadel, které na bytosti používáte. Některá jednodušší kouzla a zaklínadla se Vám mohou hodit na Vašich. Před jejich použitím je ale nutné, pořádně se je naučit, abyste nezpůsobili více škody, než užitku.

Kouzla

Kouzla jsou náročnější. Při odříkávání kouzelné formule je nutné používat hůlku, pomůcky a další náležitosti. Vše potřebné naleznete vždy u příslušného kouzla.

Zaklínadla

U zaklínadel stačí bezchybně odříkat kouzelnou formuli a není třeba využívat hůlky a jiných kouzelnických pomůcek. Je dobré, když zaklínadlo odříkává více jedinců. Jeho účinek se tak znásobuje. Většinou zaklínadlo začne účinkovat hned, někdy je ale nutné jej opakovat. Nic víc, nic míň.


Mucipusi - Zaláskování

Tak toto zaklínadlo nedoporučuji moc používat. Taková věčná láska to je někdy peklo. No nic méně se Vám může někdy dost hodit a zachránit Vám … Kdo ho vysloví, vystavuje se věčnému obdivu bytosti, která bude před Vámi. Má to sice podmínku, že ji musíte být alespoň trošku sympatičtí, ale to je vše. Ale jak říkám, raději nepoužívat.

Magická formule:

Amore muci muci amore, daruj mi své srdce tvore, amore pusi pusi amore, miluj mne na věky tvore.

Magická síla:11

Videa