Čarorok: 1109 / Cyklus Světla / 24. den cyklu

Kouzla a zaklínadla

Existuje spousta kouzel a zaklínadel, ale jen málokdo se v nich vyzná. Všechny existující kouzla a zaklínadla jsou zanesena ve dvou knihách, ve kterých ale Člověčina nemůže číst. V Knize kouzel Bílé magie a v Knize čárů Černé magie. Více o těchto knihách naleznete v sekci Magické divy. To, jak které kouzlo na kterou bytost působí, je zcela individuální. Vše záleží hlavně na velikosti Magické síly dané bytosti, která určuje sílu magie kolem ní. Čím větší síla, tím menší účinek kouzel a zaklínadel, které na bytosti používáte. Některá jednodušší kouzla a zaklínadla se Vám mohou hodit na Vašich. Před jejich použitím je ale nutné, pořádně se je naučit, abyste nezpůsobili více škody, než užitku.

Kouzla

Kouzla jsou náročnější. Při odříkávání kouzelné formule je nutné používat hůlku, pomůcky a další náležitosti. Vše potřebné naleznete vždy u příslušného kouzla.

Zaklínadla

U zaklínadel stačí bezchybně odříkat kouzelnou formuli a není třeba využívat hůlky a jiných kouzelnických pomůcek. Je dobré, když zaklínadlo odříkává více jedinců. Jeho účinek se tak znásobuje. Většinou zaklínadlo začne účinkovat hned, někdy je ale nutné jej opakovat. Nic víc, nic míň.


Pudimatlo - Matoucí kouzlo

Toto kouzlo je vhodné ve chvíli, kdy chcete zabezpečit nějaké území před vstupem těch, co nemají rádi člověčinu. Je sice hrstka bytostí, na které kouzlo nefunguje, ale na ty zase platí kouzla jiná. Ke kouzlu Vám stačí pouze Matoucí krystaly a hůlka. Krystaly je třeba umístit do rohů území, které chcete ochránit a pak je vždy jednou za den po setmění obejít a očarovat. Hůlku položíte na krystal a třikrát vyřknete kouzelnou formuli. Krystalu se nikdy nedotýkejte, zeslabilo by to jejich účinek. Krystaly fungují jednoduše, jakmile se k nim přiblíží bytost se špatnými úmysly, cosi jí vnukne, ať se otočí a jde pryč.

Magická formule:

Jsi-li bytost proradná, táhni odkud jsi přitáhla, jsi-li bytost hodňoučká, klidně pojď dál maličká.

Magická síla:17

Videa