Čarorok: 1002 / Astrální cyklus / 37. den cyklu

Vítej Člověčino v magickém světě fantazie a kouzel.

Prapodivnotvůrie

Svět kouzel a čárů fascinuje snad každé malé dítě. Nebojím se říci, že i mnozí dospělí stále doufají, že kouzla existují a že život je opravdu o něco tajemnější a dobrodružnější, než se zdá. Teď Vám představím z pohledu Člověčiny svět, se kterým jsem se setkal a který mě již dlouhé roky fascinuje. Setkání s prapodivnými tvory, kteří tento svět obývají, jsou opravdu fantastická a neuvěřitelná. Mnozí si stále myslí, že jde pouze o mou fantazii, což plyne pouze z jejich zaslepenosti a člověčenské otupělosti. Vše, co se dočtete, je pravda pravdoucí, jak jsem ji poznal a jak ji již několik let žiji. Většinu znalostí a vědomostí tohoto světa jsem získal z vyprávění tvorů, se kterými jsem se setkal na svých výpravách. Pořád je toho ale strašně málo co vím a já doufám, že ta největší tajemství a překvapení stále čekají na svá odhalení. Například je mi stále odepíráno zjistit, kdo je strážcem Hory kouzel. Nebo neustále nemůžu najít tajnou bránu do podzemí, která je prý přímo ve středu Prapodivnotvůrie. A také se říká, že Brundibál, největší čaroděj všech dob, si nese velké tajemství, které nikdo nesmí znát. Ale co já vím, možná je vše jinak.

O tom ale více, až se společně vydáme na nějakou tu skutečnou výpravu za tvory poněkud prapodivnými a poněkud nelidskými. Vítejte v Prapodivnotvůrii.


Starý věk aneb Když ještě Člověčina věřila

Před dávnými časy, v dobách Starého věku, obývali svět tvorové, které si jen stěží dokážete představit. Kamenní obři, jejichž síle se nikdo nevyrovnal, Stromožrouti, jejichž nejoblíbenější potravou byly staleté duby, jezerní obludy, do jejichž tlamy se vešly celé koráby, ohniví draci, kteří vládli obloze, čarodějové tak mocní, že jediným kouzlem dokázali pohnout celým světem, divoženky, vodníci, čerti, víly a nespočet dalších tvorů, o kterých se dnes již vypráví jen legendy.

Člověčina žila vedle těchto tvorů a tvořila s nimi společenství. Společně se vydávali na dlouhé výpravy, prožívali nesčetná dobrodružství, umírali spolu v bitvách bok po boku. To vše až do dne, kdy se oba světy rozdělily. To vše až do dne, kdy vypukla válka mezi čaroději a draky.

Datováno: Starý věk/ Čarorok: / / den cyklu

Videa