Čarorok: 1108 / Cyklus Zrození / 58. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Baltazarovy hodiny aneb tajemství prokletého čaroděje

… někdy v dobách Temného věku Prapodivnotvůrie (přibližně v člověčenském roce 814 )

„Dnes je den, na který nikdo nezapomene. Už nikdy nedovolíme, aby ti, jenž slouží Bílé magii, otevřeli náš svět člověčině. Dnes začne vládnout ta skutečná magie a kdo se nám nepodvolí, ať skončí jeho existence“. Po slovech, která pronesli společně tři čarodějové, se ozval bouřlivý řev všech tvorů a netvorů, jenž je následovali. Se zaťatými pěstmi a nelítostným výrazem ve tváři byli odhodláni naplnit jejich přání. A teď, když se jim konečně po staletích podařilo vytvořit předmět zrozený z Černé magie, jenž jim dával neomezenou moc a jenž dokázal ovládnout i Paní Smrti, bylo jejich odhodlání o to větší.

Armáda Temnoty, v čele se třemi čaroději, se vydala na cestu, na jejímž konci měl být svět v moci Černé magie. Ale ještě dříve, než došlo k první bitvě, celá armáda, včetně čarodějů, zmizela. Nikdo netuší proč, ale je tomu tak. Většina ani nevěří, že k tomu někdy došlo a tvrdí, že jde pouze o pověry. Nicméně se proslýchá, že v podvečer první bitvy se čarodějové bažící po moci nedohodli, kdo bude vládnout mocí tajemného předmětu stvořeného z Černé magie a došlo mezi nimi k bratrovražednému souboji. Od té doby o nich nikdo neslyšel a na téměř vše se zapomnělo. Zbylo jen pár legend a těch, jenž nikdy nepřestali věřit. Ti všichni z různých důvodů pátrali po onom tajemném předmětu, který neměl být raději nikdy nalezen.

… 36. den Marazivého cyklu, Čarorok 999 … (leden, rok 2020 člověčenský)

Pomalu se protáhl úzkou chodbičkou ve skále, která směřovala čím dál hlouběji. V ruce neustále držel hůlku a byl připraven se bránit. Možná už tu není sám. Poslední kroky a ocitl se před ledovým mostem, pod kterým se rozprostírala nekonečná hlubina. Spatřil ho. Jeho záře oslňovala krápníky z nádherného ledopádu, který by jako padal z nebes. Byl na konci své cesty. Předmět, v jehož existenci ještě nedávno nevěřil, měl na dosah ruky. V ten den se stal nejmocnějším a nejnebezpečnějším tvorem, který kdy žil. To, co se nepodařilo před více jak tisíci lety třem čarodějům, podaří se určitě jemu. Stane se vládcem nad životem i smrtí.

 … přelom Čaroroku 999 a 1000 … (někdy v člověčenském létě 2020)

Bitva byla téměř u konce, do počátku nového tisíciletí zbývalo jen pár okamžiků. Čaroděj Brundibál, který kdysi stál na straně dobra, byl kousek od toho, aby ovládl pomocí Černé magie celý magický i člověčenský svět. Naštěstí, díky ohromné statečnosti člověčiny, byl zastaven. Alespoň to tak vypadalo. V odpoledních hodinách prvního dne nového tisíciletí se Brundibál znovu objevil, aby se pomstil za to, že mu člověčina překazila jeho plány. Pomocí tajemného předmětu vykonal nevyhnutelné. Od toho dne přestala magie existovat. Ještě téhož večera byl ale nalezen dopis, ve kterém Brundibál všem poděkoval za to, že ho dokázali zastavit. Možná to zní divně, ale kdo ho znal dříve tak tušil, že za vším stojí něco většího. Vždy nejsou věci takové, jaké se zdají. Někdy, aby začalo něco nového, musí vše staré skončit.

… 10. den Mrazivého cyklu, Čarorok 1000 (někdy v lednu člověčenského roku 2021)

Pořád mu zněla v uších slova, která zanechal čaroděj Brundibál ve svém dopise. „Přece si nemyslíte, že před tím, než dám všanc osud celé magie, jsem nevymyslel způsob, jak vše napravit. Stačí, když teď budete vědět to, že někde na konci musím předmět stvořený černou magií zničit a že jsem vám nechal stopy. Mimo čas a prostor existuje …“ Co tím Brundibál myslel, mu bylo záhadou. Ale poznal, že ta slova byla určena jemu. Poznal, že je to on, kdo se musí vydat na místo, kde to vše začalo. Snad tam najde odpovědi na své otázky.

O několik dní později kráčel se svým synkem k místu, kde poprvé spatřil tvora z jiného světa. Tvora, kterým nebyl nikdo jiný než Brundibál.  Ukázal mu svět, do kterého měl jednoho dne přivést ostatní, což také učinil. Když dorazili k cíli, všude bylo jen ledové ticho. Nic nenasvědčovalo tomu, že by zde mohl najít nějaké odpovědi. V tom se stalo něco zvláštního. Na hlavě jeho synka se objevil jemu tak dobře známý klobouk. A to nebylo zdaleka vše. V jedné ruce držel hůlku a v druhé zářivý drahokam. Kousek od něj stál neobvykle zvláštní předmět, připomínající ciferník z kostěnými hnáty, Baltazarovy hodiny. Nic jiného to nemohlo být. Jednalo se o zcela jedinečný magický stroj času, který kdysi dávno z důvodu bezpečnosti ukryl samotný Brundibál. Za jedním z hnátů na ciferníku byl zastrčený dopis, ve kterém stálo.

„Možná to vypadá že magie skončila, ale pokud se budete řídit mými instrukcemi, vše bude zase jako dřív. Budete se ale muset vydat na cestu časem do minulosti a budoucnosti za tím největším dobrodružstvím, které jste kdy v Prapodivnotvůrii zažili. Čeká vás setkání s tvory, o kterých jste možná jen slyšeli, navštívíte místa, která už dávno nebo ještě neexistují. Možná potkáte i své mladší já, což může být docela zážitek. A to vše za jediným účelem. Musíte mě najít a zachránit abych mohl … „

O tom, co bylo v dopise dál, se dozvíte ve správnou chvíli. Potřebujeme všechny bez výjimky. Ty nejmenší i největší. Nikdy jsme nestáli před tak velkým úkolem, jako teď. Aby mohlo vše pokračovat, musí člověčina do boje za svět, který byl ještě nedávno skutečný.    

Pozn.: Úvodní legenda k fantasy táborům 2021.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 1000 / Mrazivý cyklus/ 10 den cyklu

Videa