Čarorok: 1108 / Cyklus Temnoty / 41. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Brána do záhrobí aneb armáda nemrtvých

Nastal čas, na který tolik čekal. Černé proroctví praví, že až tisíc let bude završeno, on přivede do našeho světa armádu nemrtvých, do jejíhož čela postaví tvora temného, který nemá slitování a který povede nemrtvé do bitvy, jenž rozhodne o osudu celé magie.

Když se probral, zjistil že je spoutaný mezi dvěma stromy. Kolem něj hořely svíce a před ním ležela černá kniha. Nedaleko od něj stálo několik postav zahalených v černých kápích. Stály nehybně a nevydaly ani hlásku. V tom spatřil, jak se k němu blíží … Ztratil vědomí a padl k zemi.
Přistoupil ke knize, poklek a vytáhl kost nemrtvého tvora. Slova, která vycházela z jeho krvavých úst, probudila temnotu, jenž se skrývala pod povrchem. Z tvora, který před ním ještě před malou chvílí v bezvědomí ležel, zůstala jen hromada kostí. Vším ostatním nakrmil zemi.
Postavy v kápích přistoupily ke kostem a každá z nich jednu vzala do svých kostnatých hnátů. Odešly do různých směrů, aby dokonaly jeho plán.

Legenda praví, že na přelomu magického tisíciletí může být propojen svět živých a mrtvých v jeden a že pokud jeden z nich získá nadvládu na tím druhým, nebudou nadále existovat oba. Legenda praví, že jedině kosti nevinného tvora obětovaného temnotě dokážou odemknout bránu, jenž oba světy propojí.

Natáhl svůj hnát s kostí. Poslední klíč zapadl a …

Pozn.: Úvodní legenda k horovým táborům 2020.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 999 / Cyklus Temnoty/ 3 den cyklu

Videa