Čarorok: 1108 / Cyklus Temnoty / 41. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Moc mrazivé berly aneb Příchod krále z Ledové jeskyně

Seděl na Hoře kouzel a přemítal, co všechno se za minulý rok přihodilo. Vzpomínal na dobrodružství, která poslední léta prožil a uvědomil si, co pro něj vlastně člověčina znamená. Z ničeho nic ucítil chlad, který přicházel z hloubi lesa. Během pár okamžiků zamrzla všechna jezera, všechny potůčky a rybníky. Bylo to až nezvykle rychlé na to, aby to byla jen náhoda. Než si ale stačil uvědomit, co se vlastně stalo, opět bylo příjemné teplo a všechen led zmizel. Ale zdát se mu to nemohlo.

Ten den se v Prapodivnotvůrii objevila bílá berla osetá rampouchy. Každý, kdo se k ní pokusil přiblížil, buď umrznul, nebo byl postižen nějakým druhem mrazivé kletby. Žádná magie nezlomila moc „mrazivé berly“ a ani sám Brundibál, mocný čaroděj, zatím neví, co to vše znamená.

Jedna z legend vypráví, že kdesi ve středu Prapodivnotvůrie je ukryta Ledová jeskyně, ve které je spoutaný všechen mráz světa. Říká se, že pokud někdo dokáže do jeskyně vstoupit, ovládne všechen ten mráz a pak promění celý svět v led. Další legenda zase vypráví o králi z ledu, který v dobách dávných krutě vládl s pomocí „mrazivé berly“ a který byl pánem mrazu. Kam vstoupil, tam prý na dlouhá staletí vše zamrzlo. Ale víte sami, jak to je s legendami. Každý si něco přidá, každý něco ubere a ve skutečnosti to mohlo být všechno jinak. To ale nic nemění na tom, že „mrazivá berla“ existuje a zrovna teď, se pokouší její tajemství odhalit několik čarodějů. Vůbec se jim to ale nedaří. Musí pomoci člověčina.

Hora se rozestoupila a on měl cestu volnou. Věděl, že to, o co kdysi dávno přišel, je opět objeveno a čeká to jen na jeho příchod. Pak bude mít vše, co potřebuje, aby ji zachránil a pomstil se všem, co ho o ní připravili.

Pozn.: Úvodní legenda k fantasy táborům 2018.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 997 / Astrální cyklus/ 15 den cyklu

Videa