Čarorok: 1109 / Cyklus Světla / 25. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Nezbedný hroch Oskar aneb Ztracené kouzlo

Bylo, nebylo, za sedmero rybníky, za třemi kopci a pod jedním opravdu velkým smrkem v Beruščím pohádkovém království žilo, nežilo mnoho prapodivně roztomilých bytostí. Pomatený medvěd Brumbác, který se pořád nenaučil čarovat, geniální prasátko Chrochtáček, jehož inteligence je na úrovni Alberta Einsteina, želva Bulva, která se pohybuje asi tak rychle, jako rostou borůvky, lesní mužík Mecháček, který je zrozen z mechu a mnoho a mnoho dalších. Krásně tam je, člověčina by řekla až pohádkově. No jak taky jinak, když to pohádka je. Pohádka, která je skutečnější, než si sami myslíte.

A tak si představte, že jednoho krásného večera, kdy na nebi svítil rudý měsíc a zpoza mraku nakukovalo skrze díru v obloze sluníčko, které mělo sice dávno spát, ale nechtělo přijít o tu podívanou, se konalo na Beruščím palouku zahájení PRAPODIVNÉHO MISTROVSTÍ V NEZBEDNOSTECH. Doslova každý nezbeda se chtěl tohoto mistrovství zúčastnit. Vítěz totiž jako odměnu získá nekonečný zmrzlinový pohár, kdy stačí jen pomyslet a hned se v něm objeví ta nejsladší a nejdobřejší zmrzlina, kterou jste kdy jedli. A nejlepší na tom je, že nikdy neroztaje, což je ideální na letní měsíce.  No a kdo by takovou cenu nechtěl získat? To ale není vše. Vítěz získá titul „Nezbedný“ což je úplně, úplně nejvíc. Co to je být Mgr., Ing. nebo dokonce profesor? Nic proti tomu, když se vám podaří stát „Nezbedným“. Alespoň tak to funguje ve světě, kde všechno dává smysl a kde má všechno svůj řád.

Jak už sám název mistrovství napovídá, každý účastník musí předvést v limitu jednoho dne nějakou nezbednost, která není nijak nebezpečná, ale dokáže ostatním zkomplikovat život natolik, aby z toho mírně zešíleli. Samotné mistrovství se koná z bezpečnostních důvodů jen jednou za 17 let. To hlavně proto, že po konci mistrovsví trvá i zkušeným čarodějům a čarodějkám několik měsíců, než provedou nápravu po všech nezbednostech, které byly během mistrovství napáchány. Nejdéle asi trvalo napravit nezbednost, kterou vyvedl před 187 lety Chrotoprďák (skoro vlastní dědeček Chrochtáčka). Dokonce je o této nezbednosti zakázáno mluvit a psát, aby ji nenapadlo nikoho zopakovat.

Posledním vítězem mistrovství se stal hroch Oskar. Ten předvedl tak dokonalou nezbednost, že nebylo pochyb o vítězi. Podařilo se mu všem v okruhu 132 superžabích skoků, pomocí drobného „přemisťovacího“ kouzla, přemístit jejich oči na chodidla, uši na zadek a pusu tři metry od těla, kde si jen tak poletovala. To způsobilo, jak si jistě dovedete představit, nemalé problémy především během slavnostních večeří, ale nejen tam. Například Oslík Pepík a Oslice Pepice měli zrovna ten večer v plánu pořídit si malého Oslíka Karlíka, což se jim pochopitelně za daných okolností nepodařilo.  Po svém fenomenálním úspěchu se Oskar Nezbedný vydal na oslavnou cestu kolem světa. Svůj návrat plánoval na další ročník mistrovství, které se mělo konat v tomto roce. Zde chtěl obhájit své prvenství.    

Bohužel to ale vypadá, že letos žádné Prapodivné mistrovství v Nezbednostech nebude. Pokud se totiž vydáte na Beruščí palouk, kde už měly probíhat v plném proudu přípravy, nenajdete tam ani živáčka. Nikdo nikde. Dokonce ani v okolí, kde to vždy žilo kouzly a magií, nenajdete jediného prapodivného tvora. Jako by všechna kouzla světa zmizela. Jako by přestala existovat magie. Jako by pohádka skončila.

… to prasátko v chlívku vypadalo na první pohled nějak jinak než ostatní. Stejně jako ta paní, která od nového školního roku uklízí ve škole. Člověčina by si i pomyslela, že to musí být nějaká čarodějka, která zapomněla, odkud pochází. A proč si žádný zoolog neví rady s medvědem, který se objevil v nejmenované zoologické zahradě? Takový druh přece nikde nežije? A co ta obří slepice, která pobíhá babičce po zahradě?  Že by ji tak dobře krmila? Jako by ti tvorové nepatřili do tohoto světa.   

Vydejte se s námi na pohádkovou cestu za Ztraceným kouzlem, abychom se pak všichni mohli zúčastnit společně s Nezbedným hrochem Oskarem, medvědem Brumbácem, myškou Pavlínkou a dalšími kamarády Prapodivného mistrovství v Nezbednostech, kde kouzla a magie hrají hlavní roli. Vydejte se s námi na cestu, která nám vrátí svět, který přestal existovat. Vydejte se s námi na záchranu pohádky.  

Pozn.: Úvodní legenda k pohádkovým táborům 2021.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 1000 / Mrazivý cyklus/ 17 den cyklu

Videa