Čarorok: 1108 / Cyklus Temnoty / 41. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Prapodivné mistrovsví v nezbednostech aneb návrat hrocha Oskara

Bylo, nebylo, za sedmero rybníky, za třemi kopci a pod jedním opravdu velkým smrkem v Beruščím pohádkovém království žilo, nežilo mnoho prapodivně roztomilých bytostí. Pomatený medvěd Brumbác, který se pořád nenaučil čarovat, geniální prasátko Chrochtáček, jehož inteligence je na úrovni Alberta Einsteina, želva Bulva, která se pohybuje asi tak rychle, jako rostou borůvky, lesní mužík Mecháček, který je zrozen z mechu a mnoho a mnoho dalších. Krásně tam je, člověčina by řekla až pohádkově. No jak taky jinak, když to pohádka je. Pohádka, která je skutečnější, než si sami myslíte.

Haló, haló, všem divným a prapodivným tvorům, bez ohledu nato kolik mají nohou a očí, se oznamuje, že se v létě na Beruščím palouku koná PRAPODIVNÉ MISTROVSTÍ V NEZBEDNOSTECH. Neváhejte a chvátejte, jinak přijdete o něco, na co se mnozí těší celý svůj život. Vítěz totiž jako odměnu získá nekonečný zmrzlinový pohár, kdy stačí jen pomyslet a hned se v něm objeví ta nejsladší a nejdobřejší zmrzlina, kterou jste kdy jedli. A nejlepší na tom je, že nikdy neroztaje, což je ideální na letní měsíce.  No a kdo by takovou cenu nechtěl získat? To ale není vše. Vítěz získá titul „Nezbedný“ což je úplně, úplně nejvíc. Co to je být Mgr., Ing. nebo dokonce profesor? Nic proti tomu, když se vám podaří stát „Nezbedným“. Alespoň tak to funguje ve světě, kde všechno dává smysl a kde má všechno svůj řád.

Jak už sám název mistrovství napovídá, každý účastník musí předvést v limitu jednoho dne nějakou nezbednost, která není nijak nebezpečná, ale dokáže ostatním zkomplikovat život natolik, aby z toho mírně zešíleli. Samotné mistrovství se koná z bezpečnostních důvodů jen jednou za 17 let. To hlavně proto, že po konci mistrovsví trvá i zkušeným čarodějům a čarodějkám několik měsíců, než provedou nápravu po všech nezbednostech, které byly během mistrovství napáchány. Nejdéle asi trvalo napravit nezbednost, kterou vyvedl před 187 lety Chrotoprďák (skoro vlastní dědeček Chrochtáčka). Dokonce je o této nezbednosti zakázáno mluvit a psát, aby ji nenapadlo nikoho zopakovat.

Posledním vítězem mistrovství se stal hroch Oskar. Ten předvedl tak dokonalou nezbednost, že nebylo pochyb o vítězi. Podařilo se mu všem v okruhu 132 superžabích skoků, pomocí drobného „přemisťovacího“ kouzla, přemístit jejich oči na chodidla, uši na zadek a pusu tři metry od těla, kde si jen tak poletovala. To způsobilo, jak si jistě dovedete představit, nemalé problémy především během slavnostních večeří, ale nejen tam. Například Oslík Pepík a Oslice Pepice měli zrovna ten večer v plánu pořídit si malého Oslíka Karlíka, což se jim pochopitelně za daných okolností nepodařilo.  Po svém fenomenálním úspěchu se Oskar Nezbedný vydal na oslavnou cestu kolem světa. Není pochyb o tom, že opět dorazí, aby obhájil své prvenství. A my budeme u toho.

Vydejte se s námi na Prapodivné mistrovství v Nezbednostech, kde kouzla a magie hrají hlavní roli. Vydejte se s námi do pohádky, kde je možné i nemožné.Datováno: Nový věk/ Čarorok: 1001 / Světla/ 1 den cyklu

Videa