Čarorok: 1109 / Cyklus Světla / 24. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Tajemství sovy Moudřínky aneb ztracené kouzlo

Za sedmero rybníky, za třemi kopci a pod jedním opravdu velkým smrkem v Beruščím pohádkovém království žije mnoho roztomile prapodivných bytostí. V žádném případě nejde o člověčinu, ale o tvory tak trochu kouzelné. Myška Pavlínka, opravdu rychlá Želva Bulva, moudré a čistotné prasátko Chrochtáček, poněkud popletený medvěd Brumbác, který ovládá krasokouzla, vášnivá ochránkyně přírody veverka Breberka a spousta dalších. Narazíte tady i na krále, princeznu, Rákosníčka, Večerníčka a hodnou čarodějnici. Prostě ideální místo pro ty, kdo mají rádi pohádky.
Kdo Beruščí pohádkové království navštívil, ví, že hlavní starostí bytostí zde žijících je, tropit neplechu. Za vše mluví i poslední nápad, který měla Bulva. Vymyslela, že by si všichni mohli přičarovat vznášečky, myšleno vznášecí brusle, myšleno boty, které mají v podrážkách vzduchové trysky, které by jim umožnily pohybovat se nevídanou rychlostí vzduchem a uspořádat velké závody. Ostatní hned souhlasili a pustili se do realizace. Problém byl ale v tom, že málokdy vyčarují to, co chtějí. Nicméně všichni si tedy přičarovali vznášečky, vyznačili trasu a postavili se na start. Medvěd Brumbác se ujal role startéra. Tři, dva, jedna a velký prd. Myšleno jako skutečný medvědí prd, který měl odstartovat závod místo výstřelu z pistole, jak je zvykem. Jenže, první problém byl v tom, že víc než hlasité odstartování, to bylo poněkud nevoňavé odstartování. Druhý problém byl, že jakmile teda všichni pochopili, že došlo ke startu a odjistili svoje vznášečky, rozlétli se naprosto do všech stran a po několika minutách naprosto šíleného létání se většina ocitla na zcela neznámém místě. Nejhůř asi dopadla Myška Pavlínka, která dopadla do lví klece v Jihlavské ZOO. Štěstí jen, že lev byl zrovna na dovolené. I když Bulva dopadla na Sněžku a návrat domů jí asi bude trvat několik let, což je možná ještě horší.

Poslední dobou je zde ale trošičku smutno. Stalo se totiž něco prapodivného. Všichni tvorové začali přicházet o své kouzelné schopnosti. Většina sice ani kouzlit neuměla, ale třeba prasátko Chrochtáček už neumí ani žádnou řeč a jen tak si pochrochtává. Brumbác zase přišel o svou Krasomagii pro obludňáčky, z čarodějnice se stala jen taková divná divoženka. Vypadá to tady čím dál tím víc, jako v člověčenském světě, což je velká škoda. Nikdo už netropí neplechu a to je třeba napravit. Co by byl totiž život bez neplešení.
Co se děje ví určitě ta nejmoudřejší ze všech. Sova Moudřínka, která má schopnost vševědoucnosti. To znamená, že ví úplně všechno od svého narození. Jen je problém, že jen málokdy na něco odpoví. Ale jak znám člověčinu, určitě si s tím poradí a zjistí, co je potřeba k nápravě.

Pozn.: Úvodní legenda k pohádkovým táborům 2019.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 998 / Mrazivý cyklus/ 1 den cyklu

Videa