Čarorok: 1108 / Cyklus Temnoty / 41. den cyklu

Táborové legendy

Pokud si chceš připomenout dobrodružství, které jsi prožil u nás na táboře, koukni očkem na úvodní legendy.

Tajemství ušaté princezny aneb nezbedný medvěd Brumbác

Za sedmi rybníky, za třemi kopci a za jedním opravdu velkým pařezem v lese U tří veverek se povaluje nezbedný a roztomilý medvěd Brumbác. Zabydlel se tu z kraje podzimu, kdy hledal nějaký brloh na přezimování. Jeho nejoblíbenější činností je válení se a dělání neplechy. Je to tedy nezbeda, ale má moc dobré srdce. Každého se snaží pobavit a rozveselit. A taky umí čarovat, což by do medvěda nikdo neřekl. Kdysi dávno totiž objevil knihu s názvem „Krasomagie pro obludňáčky“, ve které byla výhradně kouzla na zkrášlování ohyzdných mutantních tvorů. To ho natolik zaujalo, že se stal „expertem“ na krasokouzla. Je tedy pravda, že skoro žádné se mu nikdy nepovede, ale to nikomu nevadí. No nikomu, naposledy se pokusil své medvědí kamarádce přičarovat krásnější čumák, ale místo toho ji přičaroval třetí oko. To ji samozřejmě mírně řečeno rozhněvalo a s Brumbácem se přestala kamarádit. Možná i proto se vydal na cesty, až se objevil v našem království.

V tom samém lese, ale za úplně jiným pařezem, se ukrývá smutná princezna Ušatinka, kterou ještě oko člověčiny nespatřilo. A proč je smutná? Hádejte, její jméno Vám možná napoví. Má totiž od narození tak velké uši, že si někteří myslí, že jejím tatínkem byl slon. A také možná byl, to se ale nikdo nikdy asi nedoví. Jako malou ji totiž našli v kolébce pod Moudrostromem, kde se ji ujal sám čaroděj Táfin. Od té doby žije v místních lesích, ale převážně zahrabaná pod listím, aby ji nikdo neviděl a nesmál se jí. Ven vychází buď jen v noci, nebo pod pláštěm neviditelnosti. Nemá to, holka, ale vůbec jednoduché. Jednou, když byla na procházce, zafoukal vítr a odnesl ji tak daleko, že se domů vracela tři měsíce. A to je i na Ušatinku hodně dlouhá doba. Nebo jednou se za jejím pravým uchem pokusil postavit hnízdo čáp, což jí opravdu namíchlo. Prostě těžký osud ušaté princezny.

Co ale s tím? Jak Ušatinku rozveselit? Hodné a roztomilé bytosti z Beruščího pohádkového království by ji rády pomohly, ale nevědí jak. Ani mocná kouzla čarodějů jí nepomohla. Možná jí dovést za medvědem Brumbácem a ten by třeba věděl. Je to přece machr na krasokouzla. Jenže ona se medvědů k zešílení bojí. Ale co, není jiná možnost. Musíme to zkusit, Ušatinka si to zaslouží.

Pozn.: Úvodní legenda k pohádkovým táborům 2016.

Datováno: Nový věk/ Čarorok: 995 / Astrální cyklus/ 15 den cyklu

Videa