Čarorok: 1108 / Cyklus Zrození / 57. den cyklu

Pozemský svět

Pozemský svět je rozdělen na mnoho tajemných říší, kde se můžeme setkat se všemi druhy tvorů. Jedná se o jediný svět, jehož malá část, kterou tvoří převážně Brundibálova Čaroříše, je přístupná Člověčině. Do ostatních světů zatím Člověčina přístup nemá. Existují sice způsoby, jak hranice Pozemského světa překročit, ale ty většinou končí tragicky.

Nám dnes nejznámější říší je Brundibálova Čaroříše, kde je vládcem jeden z nejstarších a nejmocnějších čarodějů všech dob. Ta je obklopena ze severu Černou říší, kde vládne Černý čaroděj, z jihozápadu Říší obrů a trpaslíků a z východu Říší draků. Pozemský svět však ukrývá desítky dalších říší, kam se možná jednou také vydáme.

Brundibálova čaroříše

Jedna z nejlépe zmapovaných říší fantasy světa a v podstatě jediná, kam má Člověčina volný přístup. Jejím vládcem je jeden z nejmocnějších čarodějů Brundibál.

Žablouchovo království

Království plné zajímavých tvorů, kteří jsou převážně mírumilovní. Jejich vládce Žablouch má velmi dobré vztahy s panem králem Beruškusem VII. z Beruščího pohádkového království a se všemi, co mají rádi polovodní žabotvory. Pokud se někdy vydáte do Žablouchova království, dejte si ale pozor na rozsáhlé Žabžiny, kde se ukrývá velké nebezpečí. Žije tam jednak netvor Žabipuch, který chce Žabloucha připravit o jeho milovanou a překrásnou žabí princeznu Žabloušku a Žabozrůda, která číhá v Žabích rozvalinách na svoji další oběť. V Žabím rybníčku můžete potkat roztomilého vodníka Žabínka z Království brčálů, u Žabloušího stromu se zase každou půlnoc scházejí vodní víly Žaběnky, kde tancují při měsíčku. Jo a jedna důležitá věc, pokud jste někdy v životě ublížili nějaké žábě, raději do Žablouchova království nikdy nechoďte.

Beruščí pohádkové království

Nejbezpečnější místo v Čaroříši. Nejen, že toto království chrání mocný čaroděj Bělovous, ale především prastaré odpuzovací kouzlo, které nedovolí bytostem se zlými úmysly překročit jeho hranice. Potkáte zde velmi roztomilé bytosti, které se těší nejvíce na ty nejmenší. Na kraji tohoto království se nachází Beruščí tábor. V tomto království jsou vítáni všichni, kteří to myslí s Čaroříší dobře.

Brundibálovo království

Vládcem je sám velký čaroděj Brundibál, který už několikrát zachránil fantasy svět před jeho zničením. Najdete zde místa, která jsou opředena legendami. Upíří les je domovem krvelačného Drákuly, Čertovy kameny ukrývají vchod do samotného pekla, Trpasličí lesík plný pidimužíků. Trpasličí hrad je postaven nad vchodem do podzemí, kde žijí trpaslíci, v Brundibálově lesíku se scházejí vládci jednotlivých království, kde dlouhé hodiny rokují o všem pozemském a nadpozemském.

Dračí království

Království, ve kterém od pradávna vládli mocní a velcí draci. Současným vládcem je Ofitus III., drak stojící, naštěstí pro nás, na straně dobra. Neznamená to ale, že je v jeho zemi úplně bezpečno. Tak jako jinde, i zde se můžete potkat s velice nebezpečnými potvorami. Mnoho míst, na která zde narazíte, vás mohou zavést do záhuby. Les Ježibabník s čarodějnicí Ježibabou, Čarodějovo doupě, Vlčí smrčiny …

Ostrov mimíků

Místo, kde můžete potkat postavy z jiných světů. Ostrov je totiž umístěn na ideálním místě ve vesmíru. Kříží se zde vesmírné teleportační cesty, které používají vyspělé mimozemské rasy k cestování do dalekých galaxií. Mnoho mimozemšťanů si oblíbilo toto místo pro jeho krásu, a proto se sem už dlouhá léta vrací. Jedni pro houby a ostružiny, jiní pro lidské vzorky. Je těžké se vyznat ve všech rasách, které Ostrov navštívily, ale za všech okolností buďte připraveni použít odpuzující technologie. Kdo ví, co na nás někteří chystají. Říká se, že jedna rasa už naši planetu osídlila natrvalo a čeká jen na vhodnou chvíli, aby ji ovládla. Fox Mulder o tom ví své. Dávejte si také pozor, abyste nevstoupili do Teleportačních kruhů, když jsou aktivovány. Mohli byste se tak octnou na úplně jiném místě ve vesmíru, což by Vás také mohlo stát uši. Trošku je ale problém v tom, že jsou neviditelné.

Temná říše

Hned v sousedství Brundibálovy čaroříše se nachází Temná říše. Jedná se o místo, kde není příliš bezpečno a kde vládne chaos. Návštěva těchto končin je doporučována pouze těm odvážnějším a těm, co mají v malíku základní kouzelnické dovednosti. Ani to je ale mnohdy neochrání před …

Ostrov přízraků

Na tomto ostrově můžete nalézt velmi vzácný strom, který je jediný svého druhu. Jedná se Moudrostrom, jehož kořeny dosáhnou do každičkého koutu Prapodivnotvůrie. Díky tomu tento strom ví o všem a o všech všechno. Problém je ale trochu v tom, že komunikovat s tímto stromem dokáže jen Táfin, který o něj pečuje a chrání ho. Dokonce ani jemu Moudrostrom mnohdy nevyjeví svá tajemství. Další zajímavostí je, že na tomto ostrově nikdy nevíte, co je skutečnost a co ne. Přízraky jsou natolik skutečné, že rozlišit je od pravých bytostí dokáže málokdo. Doporučení tedy je, pokud vstoupíte na Ostrov přízraků, nikomu a ničemu nevěřte.

Zubounovo království

Království, které vzniklo poměrně nedávno. Po dlouhém snažení se podařilo Zubounovi ovládnout kus země, kde se stal samozvaným vládcem. To vše se mu podařilo po návratu jeho bratra Zubouše, který mu v tom vydatně pomohl. Nikomu se nedoporučuje chodit hlouběji do tohoto království, protože se tam dějí prapodivné věci. Říká se, že je zde ukryta brána do Záhrobního světa, kterou projdou i smrtelníci. Na kraji tohoto království se nachází Kouzelná studánka, kde se čas od času zjevuje Ropužaboducholice. Skrz království vede Pekelná brázda, která slouží pro mnohé jako test jejich odvahy. Kdo jí totiž v noci projde a neuhne, projeví opravdovou statečnost. Pro malé skřetíky je to dokonce součástí zkoušky dospělosti.

Kostějovo království

Jestli chcete někdy potkat odpudivá a děsivá strašidla, navštivte v noci Kostějovo království. Většina bytostí, která se kdy chtěla vzepřít Brundibálovi a ovládnout celou Prapodivnotvůrii, pocházela právě odtud. Jestli budete muset někdy zavítat do těchto končin, ať ve dne či v noci, buďte vždy připraveni na velké nebezpečí. Lidé zde nejsou vůbec vítáni. Jediným bezpečným místem, kam se žádná potvora během dne neodváží, je Beruščí koupaliště. To je ochráněno starou kletbou, která každého, kdo má zlé úmysly, spálí na popel. Až se tedy půjdete koupat, nemyslete na žádné zákeřnosti. Vládcem tohoto království je Kostěj nesmrtelný.

Černoříše

Velice nepředvídatelná a těžko popsatelná říše. Je daleko od Beruščího tábora a to má i svůj důvod. Jen zřídka kdy do této říše zavítá smrtelník. Nebezpečí zde číhá na každém metru. Vládcem této říše je Černý čaroděj, který se před pár lety vrátil z Černé jeskyně, kde byl uvězněn dlouhá staletí. Říše, kde jedinou správnou magií je ta Černá.

Zapovězené království

Království rozprostírající se severně od Kostějova království. Bylo vždy velkou hrozbou pro všechny okolní světy. Vládcem tohoto království se nedávno po velké bitvě stal Černý čaroděj, který byl tisíc let ukrytý v Černé jeskyni. Starý vládce tohoto království Černý pán, jehož moc stínů byla zlomena, se teď toulá bezmocný a slabý někde hluboko v lesích. Všichni ale tuší, že se jen tak nevzdá a jeho chvíle ještě přijde. Jedná se o vůbec nejnebezpečnější místo v celé Čaroříši a je přísně zakázáno tam vstupovat. Kdo se tam někdy vydal, tak už ho většinou nikdo nikdy nepatřil. A pokud se někomu podařilo vrátit, tak většinou tupě zírá a nekomunikuje. Tyto jedince pak naleznete převážně na zvláštních odděleních psychiatrických léčeben s diagnózou šílenství z nevysvětlitelných příčin.

Říše obrů a trpaslíků

Jihozápadně od Brundibálovy Čaroříše naleznete v přímém sousedství svět, který byl po tisíce let ukryt oku Člověčiny. Až nedávno, po výpravě Brundibála do jedné z nejvzdálenějších zemí této říše, jsme získali povědomí o tvorech zde žijících. Trpaslíci ukrytí v hlubokých dolech, obři žijící v rozlehlých horách, Stromožrouti pojídající staleté duby. Tato říše je tak velká, že projít ji skrze na skrz, by trvalo celá desetiletí.

Říše draků

Říši draků nalezneme východně od Brundibálovy Čaroříše. Po nedávných událostech se zde usídlil mocný okřídlený drak Hnědotrnec, jenž se vrátil po tisíci letech z vyhnanství ze Země trpaslíků. Po domluvě s Brundibálem, který mu přenechal velkou část své říše, se zde pokusí obnovit zašlou slávu okřídlených draků. Součástí jejich domluvy je i to, že bude chránit, tak jako kdysi, všechny dobré tvory, kteří slouží Bílé magii.

Ledová říše

Jižně od Brundibálovy čaroříše se nachází říše plná ledu a mrazu, kde i v ten nejteplejší den mrzne tak, že obyčejná Člověčina by vydržela venku jen 5 minut. Vládcem je sám Ledový král, který se pokusil nedávno ovládnout celý pozemský svět.

Království mrazu

Nic moc o něm není známo. Kdo se totiž vydal o něm něco zjistit, umrzl hned, jak vstoupil za jeho hranice.

Království ledových víl

Mrazivé víly zde žijící jsou velmi nebezpečné. Jediný jejich polibek a Vaše srdce se promění v led.

Videa