Čarorok: 1108 / Cyklus Zrození / 57. den cyklu

Záhrobní svět

Záhrobní svět je velmi tajemným místem, kde žijí bytosti, jenž nepatří v žádném případě mezi živé. Naleznete zde bytosti z prapočátku časů, ale i bytosti, které neodešly po svém skonu do Světa Za horizontem. Člověčině a většině živoucích tvorů je vstup sem přísně zakázán. Existuje sice způsob jak se tam dostat, ale ten je znám jen mocným čarodějům. Dělení tohoto světa není tak jednoduché. Neexistují zde žádné viditelné hranice a jednotlivé říše se dělí spíše podle formy existence jednotlivých tvorů, kteří v nich žijí. Občas tvorové ze záhrobí vstupují pomocí různých bran, astrálních oken do Pozemského světa, kde jejich přítomnost budí spíše hrůzu.

Říše bratrů smrti

Tvorové jsoucí v této říši slouží jen a jen tomu, aby udržovali pořádek mezi všemi existujícími světy. Formou existence se řadí mezi Neživoucí tvory. Nelze o nich říci, že jsou zlí, či hodní. Slouží jen spravedlnosti a udržují rovnováhu. Ne vždy se jim to ale daří. O tom, odkud pochází, není nic známo. Nikdy nežili, nikdy nezemřeli, byli zde odjakživa. V podstatě vzato existují od počátku věků a nikdy existovat nepřestanou. Mohou se objevit kdykoli a kdekoli.

Království smrti

Tomuto království vládnou čtyři bratři smrti, kteří jsou asi nejobávanějšími tvory ze všech. Smrti se totiž všichni bojí.

Království neživých

Žíjí zde neživí tvorové, jenž dokážou putovat napříč časem i prostorem.

Hrobová říše

Místo, kde se ukrývají a přežívají Nemrtvoucí. Velká část z nich se už ale natrvalo usídlila v jiných světech, kde budí hrůzu a děs. Nemrtvý, nebo též revenant je bytost, která byla po své smrti zbavena zpravidla části nebo celé duše (ta může skončit kdekoli) a jejíž tělo bylo vzkříšeno, aniž by bylo obdařeno esencí života. Vzkříšené tělo nemrtvého, které bylo zbaveno celé své duše, jedná především na základě svých podvědomých tužeb a instinktů. Typickým případem jsou mrtvolní zombíci, kdy se jedinec po své smrti změní v monstrum toužícím jen po lidském mase. Mnohdy se ale u nemrtvého setkáme s něčím, čemu můžeme říkat duše. Může jít například o zcela novou duši, které osídlila mrtvé tělo, nebo o zlou část duše, které tělo po smrti neopustila. Příkladem jsou třeba upíři, kterým může i větší část duše zůstat. Do Hrobové říše vedou Smrtibrány. Brány naleznete například v Márvelově hrobce, na Šibeničním vrchu, v Lese přízraků, Čarodivném hřbitově, Lese upírů …

Márvelovo království

Součástí tohoto království jsou v podstatě všechny hřbitovy a hroby v celé Prapodivnotvůrii. Bytosti obývající toto království byly kdysi vzkříšeny a jejich tělo bylo posednuto temnou částí duše kdysi živoucího tvora.

Království krvežíznivců

Už samotný název tohoto království napovídá, že jeho obyvatelé milují krev. Jejich tělo bylo po jejich smmrti vzkříšeno a zůstal jim celá duše. Bohužel jejich touha po krvi je tak silná, že jim nic živého nemůže důvěřovat.

Království mrtváků

Místo daleko za hranicemi Brundinbálovy čaroříše. Vzkříšená těla bez duše s jediným instinktem. Nebezpeční a zlí zombee.

Astrální říše

Všude, kam jakákoli noha nebo tlapa šlápne, tam se nachází Astrální říše. Obklopuje všechno a všude. Je plná astrálních bytostí, což jsou v podstatě nehmotní tvorové, kteří se v této zemi ocitli z různých příčin. Typickým příkladem astrální bytosti je například duch. Ducha z jeho království můžete přivolat několika způsoby. Nejčastějším způsobem je použít rituál na vyvolávání duchů. Není to zas tak složité, ale o to je to nebezpečnější. Případně lze také najít a poté otevřít nějaké Astrální okno. Ta jsou mostem mezi Astrální říší a Pozemským světem. Každopádně je vždy nutné dobře si rozmyslet, zda duchy z jejich království pustíte.

Království duchů

Svět plný duchů, který nás obklopuje.

Království astrálků

Svět malých novorozených dušiček, které ještě nikdy neobývaly tělo žádného tvora. Jde o místo, které je velmi dobře střeženo.

Videa