Čarorok: 1108 / Cyklus Zrození / 36. den cyklu

Historie

Jak plynul čas

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kam jen sahá paměť Člověčiny. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla. Nastala doma Temného věku, o kterém toho není moc známo.
Nový věk se datuje od chvíle, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak téměř před tisící lety, kdy čarodějové získali do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii.

Starý věk

Starý věk světa kouzel a magie se datuje od časů počátku první magické esence, z které během pár okamžiků vznikl celý nám známý vesmír. V těchto dávných dobách se zformovaly první světy, kde magie byla tím jediným, co mělo váhu. Nikdo ani nemá tušení, jací tvorové tyto pradávné světy obývali a jaké schopnosti měli.

První zmínky o bytostech s magickými schopnostmi se datují až do dob, kdy se na naší Zemi objevila Člověčina. V průběhu staletí Starého věku se mezi Člověčinou a magickými bytostmi vytvořila mnohá přátelství, která přetrvala i ty nejtěžší zkoušky. I proto bylo dlouhou dobu záhadou, proč z ničeho nic pro Člověčinu přestal existovat magický svět. Nebylo ani jasné, zda magie zmizela trvale ze světa, nebo se pouze ukryla před zraky Člověčiny. V ten den, kdy se tak stalo, skončil Starý věk magie a nastal Temný věk. Postupem času Člověčina na tento svět zapomněla.

Temný věk

O tomto věku není nic známo. Doufejme, že jednou se snad dovíme více.

Nový věk

Nový věk se datuje krátkou chvíli od konce Temného věku, kdy dva čarodějové uzavřeli v Hoře kouzel tajnou dohodu. Stalo se tak přibližně před tisící lety, když od strážce Hory kouzel získali zpět do svého vlastnictví dvě tajemné knihy ukrývající veškerou magii. Knihu kouzel Bílé magie a Knihu čárů Černé magie.

Bohužel 1. den čaroroku 1000 Nového věku byla veškerá magie zničena prokletým čarodějem. Tam vše skončilo. Otázka je, co bude dál.

Videa