Čarorok: 1109 / Cyklus Světla / 24. den cyklu

Prapodivný kalendář

Čarorok a jeho cykly

Kalendář Prapodivnotvůrie je poněkud jiný než ten, který znáte ze světa Člověčiny. Je odvozen od sil magie, která tento svět ovládá. Celý "čarorok" se skládá z několika "cyklů", které jsou tvořeny "čarodny". Čarorok Nového věku je stejně dlouhý jako rok Člověčenský. Pouze začíná a končí v době Člověčenského léta. A není asi překvapením, že Člověčenský kalendář je odvozen právě z kalendáře, který popisuje čas v Prapodivnotvůrii.

Cyklus Světla (57 čarodní)

Období, kdy je oslaben vliv Černá magie a Bílá magie vládne všemu. V tomto období je relativně bezpečno, proto se v lesích objevují ta nejprapodivnější stvoření, které jindy nepotkáte. Pokud chcete bojovat se zlem ovládaným Černou magií, je toto ideální čas.

Astrální cyklus (60 čarodní)

Během Astrálního cyklu dochází ke zvláštnímu jevu, kdy mnohé zbloudilé duše uvízlé v Dušném království odcházejí za Horizont. Je to ideální čas na to, pokusit se komunikovat s tímto světem. V tomto období dochází také k nejčetnějšímu zjevování dušných tvorů ve Světě živých. Vliv Černé magie začíná být během Astrálního cyklu stále větší.

Cyklus Temnoty (67 čarodní)

Temné období, kdy vliv Černé magie je nejsilnější. Vydávat se na výpravy v této době mohou jen blázni a opravdoví dobrodruzi. Bílá magie je slabá a obrana téměř žádná. Temné síly se dostávají na povrch a spřádají plány na ovládnutí světů. V tomto cyklu se vrátil mezi nemrtvé i sám Márvel.

Mrazivý cyklus (44 čarodní)

Velmi zajímavý cyklus, kdy nefungují téměř žádná kouzla. Jedná se období, kdy magie spí a kdy jen stěží spatříte cokoli nadpřirozeného. Proč tomu tak je, to je opravdovou záhadou. Říká se, že to nějak souvisí s hvězdou, která se v tomto období vždy rozzáří na obloze, ale to jsou spíše jen dohady.

Cyklus Vzkříšení (68 čarodní / 69 čarodní)

Doba, kdy se probouzí příroda a s ní i veškerá magie, která dosud spala. Jde o jediný cyklus, kdy lze mrtvé přivést opět k životu, kdy lze esenci smrti proměnit v esenci života. Jen zřídka se o to kdo pokusí a většinou to nedopadne dobře.

Cyklus Zrození (69 čarodní)

Poslední cyklus Čaroroku, který přímo navazuje na cyklus Vzkříšení. V kořenech všech stromů dochází ke zrození esence života, díky které se pak na všech možných světech, ve všech myslitelných vesmírech může zrodit život. Bez této esence by to nikdy nebylo možné. Její tajemství je ale stále ukryto a nesmrtelnost je zatím pouhým snem. Síla obou magií je v tomto období vyrovnána.

Videa